הבלוג שלנו

איך לתכנן חשמל בבית פרטי?

איך לתכנן חשמל בבית פרטי

תכנון נכון של מערכת החשמל משפר את הבטיחות בבית ומונע בלאי של מכשירי חשמל קיימים. כמו כן, לתכנון יש השפעה על ערך הנכס בטווח הקצר והארוך ושווה להשקיע בו גם טרם פרסום של וילות יוקרה למכירה. למעשה, תשתית החשמל היא אחד הדברים הראשונים שנבדקים במסגרת בדק בית ותכנון יסודי מונע את הצורך בחציבה מיותרת בקירות ועבודה נוספת של חשמלאי.

הנה 3 טיפים לתכנון נכון של חשמל בבית פרטי:

1. התאמת השקעים לסוג החדר

התלות במכשירי חשמל מחייבת חלוקה מדויקת של שקעים בחדרים. בחדר ההורים למשל מומלץ לתכנן מתגי תאורה בראש המיטה ושקעי חשמל בצדדים, או להוסיף שקע מאחורי שידת האיפור והתכשיטים כדי לאפשר שימוש בפן.

מנגד, בחדרי ילדים לא כדאי למקם שקעי חשמל ליד ראש המיטה ובחדרי מקלחת ושירותים נדרשת תשומת לב לשקעי כוח עבור מכשירים זוללי חשמל ובהם מכונת כביסה, מייבש ודוד שמש.

2. מספר ופיזור השקעים בבית פרטי

סגנון העיצוב של הבית הפרטי קובע כמה ואיפה יפוזרו שקעי החשמל השונים. בתכנון התשתית צריך להביא בחשבון שיקולים דקורטיביים ולהחליט היכן ממקמים לדוגמא את מסך הטלוויזיה, כמה מכשירי חשמל יהיו בסלון ואיזה מהם דורשים שקעי כוח לעומת שקעים רגילים.

3. שקעים למטבח ולחדרים רטובים

בבית פרטי סטנדרטי יש צורך ב-5-7 שקעי חשמל במטבח. לצדם אפשר להוסיף 2-3 שקעי כוח וכדאי לבקש התקנת פקק פלסטיק שמונע רטיבות ולחות. כמו כן, פקק הפלסטיק מתאים לחדרי רחצה ושירותים.

נציגי סותבי'ס נדל"ן בינלאומי משלבים עבורך בין חשיפה עולמית למומחיות מקומית. אנו נרכז עבורך את הטיפול בנכסים למכירה או השקעה ונשמח לעמוד לרשותך כבר עכשיו במספר 03-7710977 או ביצירת קשר דרך הטופס באתר הרשמי.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

₪36,000,000 סביון
₪3,800,000 תל אביב
₪12,750,000 יפו
₪10,400,000 נתניה
₪7,750,000 ירושלים
₪12,020,000 תל אביב
Call Now Button