הבלוג שלנו

בריכה במרפסת פנטהאוז – כל המידע שתצטרך

אחד היתרונות של פנטהאוז הוא שניתן להשתמש במרפסת הגדולה שלו כדי לבנות בריכה. מבחינה אדריכלית, דירת הפנטהאוז בבניין גדולה יותר מהדירות תחתית ולרוב היא גם משתרעת על שטח של שתי דירות טיפוסיות. בין היתר, רצוי להקדיש חלק מהמרפסת לבניית בריכה וכך לשפר את איכות החיים ובאותה הזדמנות גם להעלות את הערך של פנטהאוז לקראת מכירה או השכרה.

אז איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה 3 דגשים לבנייה נכונה של בריכה במרפסת פנטהאוז:

1. משקל הבריכה

בבניינים קיימים ניתן לחשב את עומס משקל מי הבריכה החוקי והמותר לפי כלל אצבע: כל ס"מ מים שווה ל-1 ק"ג למ"ר. לשם הדוגמא, משקל המים בבריכה בעומק של מטר הוא 1,000 ק"ג למ"ר, לא כולל הוספת משקל מבנה הבריכה עצמה.

לפיכך, בבניית בריכת שחיה על מרפסת פנטהאוז רצוי להסתפק בעומק של 1.20 מטר ויש לזכור שמשקל בריכת שחייה מבטון ללא מים הוא 1,500 ק"ג למ"ר – לעומת בריכה מפיברגלס שתשקול בממוצע 50 ק"ג למ"ר. עם זאת, ברוב המבנים הקיימים לא ניתן לעמוד במשקלים לעיל אלא אם מוסיפים חיזוקים ותמיכות.

2. חדר מכונות

בניית בריכה במרפסת פנטהאוז מחייבת מחשבה מראש על מיקום חדר המכונות. השאיפה היא כמובן למקם את חדר המכונות באופן שלא יפגע בערך הפנטהאוז, אך להשאיר אותו מספיק נגיש לתיקונים ואחזקה.

בתכנון מיקום חדר המכונות יש לתכנן בידוד אקוסטי למניעת רעשים ולאטום בצורה מוחלטת את התקרה, כמו גם למקם את פתח הכניסה רחוק מקו הבריכה עצמו. באופן עקרוני, ניתן למקם את מערכת הבריכה בקומת הפנטהאוז או בכל קומה אחרת מתחת לבריכה, אך לעולם לא במפלס שגבוה ממי הבריכה.

לשם השוואה, תקני חברת חשמל אוסרים על התקנת נקודות וצרכני מתח בטווח של 2.5 מטר מקו המים. גם את זה כדאי לקחת בחשבון בתכנון שקעי החשמל, מיקום הכניסה לחדר המכונות והתאורה סביב הבריכה.

3. כיסוי חשמלי ומערכת חימום

בבריכת שחייה על גג פנטהאוז ניתן לשלב כיסוי חשמלי רק בהתחשב במגבלות המקום ובגישה למנגנון הגלילה. האפשרויות כוללות כיסוי תריס קשיח או יריעת PVC, ולכל אחת מהן יתרונות אחרים.

כיסוי תריס קשיח חשוף לרוחות שמאפיינות את הקומות הגבוהות שבו שוכן הפנטהאוז, אך הוא מייצר בידוד טוב ועמיד בפני שחיקה. מנגד, יריעות PVC פחות חשופות וגם העלות שלהן נמוכה יותר. בכל מקרה, את מערכת החימום מבססים על משאבות חום והאיסור העיקרי קובע שאין להתקינן מתחת לדק או בחדר סגור.

נציגי Sotheby's International Realty בישראל יגייסו את מלוא הניסיון שיש להם כדי לעזור לך לשווק נכסי יוקרה. בחיוג למספר 03-7710977 נוכל להעמיד עבורך פנטהאוז למכירה עבור קהל יעד אקסקלוסיבי ונרכז עבורך את כל השירותים.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

₪8,900 תל אביב
₪35,000,000 תל אביב
₪16,000,000 קיסריה
₪35,000,000 תל אביב
₪23,000,000 תל אביב
₪15,500,000 תל אביב
Call Now Button