הבלוג שלנו

תכנון פטיו בדירות יוקרה

תכנון פטיו

מבחינה אדריכלית, פטיו מוגדר כחצר פנימית מרוצפת שמהווה חלק מהמבנה שמקיף אותה. עם זאת, בעידן המודרני אפשר לשלב פטיו גם במבנים נוספים ולא נדיר למצוא פנטהאוז למכירה ודירות גג עם מרפסת גדולה שמתוכננת כמו פטיו מרשים ואקסקלוסיבי.

אך כיצד מתכננים את הפטיו המושלם? הנה 3 טיפים שיכולים לעזור:

1. מיקום הפתחים לאוורור טבעי

אוורור טבעי שחודר לתוך חלל הפנים באמצעות פטיו מצמצם את התלות במזגן ומייעל את בקרת האקלים גם בדירות גבוהות. לפיכך, בשביל לשפר את תנועת האוויר צריך לתכנן בחוכמה את מיקום הפתחים ולאפשר לרוח להיכנס פנימה מהכיוון הראשי – אך לשמור שפתח היציאה לא יהיה ממש מול הכניסה אלא גבוה.

2. תכנון חצר "יבשה"

בתי פטיו קלאסיים מתוכננים כאשר החצר הפנימית קטנה ומוצללת. המשמעות בפועל היא שמדובר בחצר "יבשה", שנבנית מלכתחילה ללא דשא או גינון. כמו כן, חצר יבשה מתאימה לישראל ולאקלים המקומי שבו אין משקעים רבים. הדגש כאן הוא על תכנון פטיו עם שטח מרוצף ושימוש בפתרונות הצללה דקורטיביים כגון פרגולה חשמלית.

3. שימוש בקירות זכוכית

קירות זכוכית קבועים או נפתחים יכולים לשדרג את הפטיו. בעזרת קירות כאלה ניתן להמשיך לראות את החצר או הנוף ולייצר אשליה של חלל פתוח, אך במקביל להגן מפני חדירת חום. כמו כן, ניתן להשיג קירות כאלה עם זכוכית מחוסמת וליצור גם בידוד תרמי ואקוסטי.

נציגי סותבי'ס נדל"ן בינלאומי מתמחים בשיווק דירות יוקרה ובעיקר בריכוז שירותים שונים שנדרשים עבורך לכל אורך הדרך. בין היתר, נשמח להקצות עבורך אנשי מקצוע לתכנון הפטיו ולחשוף אותך למשקיעים או לנכסים רלוונטיים. כל שנותר לך לעשות הוא ליצור קשר עם נציגינו במספר 03-7710977 ונדאג לצרף אותך לרשימת הלקוחות המרוצים.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

₪5,590,000 תל אביב
₪4,900,000 נתניה
₪6,750,000 תל אביב
₪67,000,000 תל אביב
₪11,500,000 תל אביב
₪11,000,000 נתניה
Call Now Button