הבלוג שלנו

דברים שכדאי לדעת לפני רכישת נכס

רוכשים נכס למטרות מגורים או השקעה? ישנם מספר דברים שכדאי לכם לדעת לפני רכישת הנכס.

נכסים למכירה הם הגדרה כוללת לכל סוגי הנכסים היכולים לשמש אתכם למגוון רחב של מטרות, החל מנכסים למגורים כגון דירות מגורים ועד וילות יוקרה, דרך נכסים שונים למטרות השקעה כגון דירות, בתים פרטיים, חנויות, משרדים וכדומה. כך או אחרת, לפני כל רכישת נכס, חשוב ומומלץ לבצע מספר בדיקות מקדימות ומעמיקות עליהן נרחיב בעמוד שלפניכם.

בדיקות פיזיות של הנכס

הבדיקה הראשונית אותה תדרשו לבצע לפני רכישת נכס היא בדיקה פיזית של הנכס על כלל מערכותיו. בדיקה זו נועדה לצרכי התרשמות כללית מהנכס והתאמתו לכל הצרכים שלשמם אתם מתעניינים ברכישת נכס. במסגרת הבדיקה, חשוב להתייחס גם לתוספות ייחודיות בשטח הנכס דוגמת מערכות סולאריות במידה והן מותקנות בשטח הנכס. כיום, ביותר ויותר בתים פרטיים בישראל ובשטח מבנים מסחריים הותקנו על גבי גגות המבנים מערכות סולאריות המיועדות לצרכי ייצור חשמל עצמי באמצעות אנרגיית השמש.

פאנלים סולאריים ביתיים או מסחריים מייקרים אומנם את שווי הנכס, אך מדובר בהשקעה לטווח הארוך היכולה לשרת אתכם גם לצרכי חיסכון מצטבר בהוצאות החשמל וגם כאפיק הכנסה פסאיבי במסגרתו אם "מוכרים" את החשמל אותו מייצרת המערכת לרשות החשמל.

הערכות שווי

בדיקה משמעותית נוספת אותה חשוב לקיים לפני רכישת נכס יוקרה היא בדיקה בכל הנוגע לשווי האמיתי של הנכס. לצרכי הבדיקה מומלץ להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין העוסק ומתמחה בהערכות שווי של כל סוגי הנכסים, כאשר חלק מהבדיקה הנערכת על ידו היא באמצעות בדיקת עסקאות אחרונות אשר התקיימו באיזור הגיאוגרפי של הכנס בסוגי נכסים זהים או דומים. הערכת שווי של הנכס על ידי הקונה, נועדה בין היתר לצרכי ניהול משא ומתן אל מול המוכר. חשוב לציין שרכישה של נכסים המיועדים מלכתחילה למטרות השכרה, מחייבים בדיקה של נכסים להשכרה בסביבת הנכס וזאת לצרכי קבלת אינדיקציה לגבי דמי השכירות האופציונאליים.

דברים שכדאי לדעת לפני רכישת נכס

בדיקת נכס טאבו

במידה ואתם רוכשים נכס למטרות מגורים, לרבות, דירות מגורים או בתים פרטיים למטרות השקעה, חשוב לוודא שהמוכר מחזיק בנזסח טאבו עדכני של הנכס. בדיקה ז נועדה לצרכי בירור זהות הבעלים הבלעדי של הנכס. כמו כן, בדיקה של נסח טבאו תאפשר לכם לבדוק את שטח הדירה בפועל ולוודא שהשטח המופיע בנסח הוא אכן השטח עלפי מדידה.

בדיקה של סביבת הנכס

בנוסף לבדיקה פיזית של הנכס, קיימת חשיבות רבה לבדיקה של סביבת הנכס. בבדיקה זו חשוב לוודא שהנכס ממוקם באזור בו קיימות תשתיות המאפשרות לכם להגשים את צרכי הרכישה, בין אם מדובר ברכישת דירה למגורים או רכישת חנות/משרד וכדומה. חשוב לבדוק גם את תעריפי הארנונה הנגבים על נכסים זהים לזה שאתם רוכשים.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

תל אביב
₪7,800,000 רמת גן
₪60,000 תל אביב
₪12,500 יפו
₪15,000 יפו
₪25,000,000 קיסריה
Call Now Button