הבלוג שלנו

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב בתים בסגנון באוהאוס ולא העזתם לשאול

סגנון העיצוב הייחודי של בתים בסגנון באוהאוס, אמנם, מוכר לרבים כאחד המאופיין בפשטות ובצניעות, אך לצד זאת תמצאו אותו משתלב מצוין בעיצוב נכסי נדל"ן יוקרה, דוגמת בתים יוקרתיים הנמכרים במסגרת תיווך בתי יוקרה. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על באוהאוס – ממקור השם המיוחד, קווים המאפיינים את סגנון הבאוהאוס ועד חדירת הסגנון הישן לעולם עיצוב בתי יוקרה.

באוהאוס – מגרמניה לתל אביב

בשנים שאחרי מלחמת העולם הראשונה נוצר הצורך לשקם את גרמניה ההרוסה. ויפה שעה אחת קודם. לשם כך הוקם בגרמניה גוף מיוחד, כשתפקידו לסייע בתהליך השיקום המהיר מבחינה חברתית ותרבותית.

האדריכל הגרמני וולטר גרופיוס נקרא למשימה ועליו הוטלה האחריות להקמת מכון שזכה לשם "באוהאוס" (פירוש המילה בגרמנית הוא "בניית בית"). גרופיוס הוביל סגנון עיצוב חדש שקרא לשים דגש על האדם ועל צרכיו במסגרת האידיאולוגיה התרבותית והחברתית שהונהגה באותן השנים. על כן, העיצוב של בתי באוהאוס והאופי האדריכלי שלהם נוצרו והושפעו מרעיונות אלה ואפשרו יצירת דיור זול ומהיר לאזרחים גרמנים רבים.

באוהאוס קלאסי בתל אביב

באוהאוס קלאסי בתל אביב. צילום סותבי'ס ישראל שיווק ותיווך נדלן

בניית באוהאוס – מהי?

אדריכלות הבאוהאוס נחשבת לאדריכלות פשוטה ונקייה, אשר עושה שימוש באלמנטים גיאומטריים פשוטים כדוגמת קווים ישרים. בכך, עיצוב בתים בסגנון באוהאוס נחשב לפשוט לבנייה ופרקטי לניהול משק בית. עיצוב הבאוהאוס לא נגמר כאמור בתווי הבית מבחינה חיצונית ונכנס גם לתוך הריהוט ועיצוב הפנימי של חללי הבית השונים. חללים מרווחים בעלי תקרות גבוהות, לצד וויתור על קירות לא נחוצים, לשם יצירת מעברי תנועה חופשיים, הוא מרכיב משמעותי בבנייה בסגנון באוהאוס.

דירת באוהאוס בתל אביב

דירת באוהאוס בתל אביב. צילום סותבי'ס ישראל נדלן

לצפייה בדירות יוקרה מעוצבות בסגנון באוהאוס לחצו כאן

פשטות היא סוד הקסם

"פחות זה יותר", נאמר על הבאוהאוס. רבים שיסכימו עם אמירה זו. בכדי לשמר את עיצוב הבית תחת סגנון הבאוהאוס, חשוב לזכור שעלינו לוותר על פריטי ריהוט או פריטי נוי לא נחוצים שעלולים להפריע לפונקציונליות ולשימושיות שלנו בחללי הבית השונים. כל מה שנוכל לעשות בכדי לשמר את המראה של בית היוקרה שלנו כפשוט וכנקי יותר, יעלה בכמה דרגות את החיבור של הבית לסגנון הבאוהאוס המקורי.

באוהאוס בתל אביב

מודרניות בטעם של פעם. באוהאוס בתל אביב. צילום סותבי'ס ישראל שיווק נדלן

כשבאוהאוס פגש בתי יוקרה

למרות הפשטות שמאפיינת בתי באוהאוס, אין הדבר אומר שלא מדובר בעיצוב שמתאים לבתי יוקרה. בתי יוקרה למכירה, בארץ ומחוץ לארץ, בין היתר אלו המשווקים על ידי סותבי'ס ישראל שיווק נדל"ן יוקרה, נהנים מיתרונות הבנייה של עיצוב בינלאומי זה.

כאמור, מדובר בסגנון עיצוב שכבר מזמן חצה גבולות וזמנים ומתאים גם לימינו אנו. כמובן, תוך תרגום הישן לחדש, שהתפתח בשוק הישראלי על מנת להתאים את הסגנון הגרמני לאקלים ולתרבות המקומיים. אחד האלמנטים הבולטים – במקום חלונות צרים שאפיינו את הסגנון המקורי, ניתן למצוא בבתי יוקרה בישראל המעוצבים בסגנון הבאוהאוס חלונות גדולים המאפשרים את הפחתת החום בתוך חללי הבית בקיץ הישראלי החם.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

₪5,900,000 תל אביב
₪5,490,000 תל אביב
₪13,500,000 תל אביב
₪6,100,000 תל אביב
₪22,000,000 נתניה
₪6,500,000 תל אביב
Call Now Button