הבלוג שלנו

פנג שואי- עיצוב בית יוקרה

וודאי שמעתם על תורת הפנג שואי שהפכה לטרנדית בנושא עיצוב הבית.

ראשית, בואו נבין מהי תורת הפנג שואי? תורת הפנג שואי מאמינה שלכל בית יש מבנה אנרגטי מיוחד, כמו הרבה דירות פנטהאוז בתל אביב, ומטרתה ליצור תחושה תוססת של שמחה והרמוניה בבית. פירוש הדבר- יצירת סביבה בעלת אנרגיה טובה שנועדה לתמוך בפעילות מסוימת או בפעילויות המיועדות למרחב מסוים. אז הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם לאזן את האנרגיה בחדרי הבית שלכם.

עיצוב הבית על פי תורת הפנג שוואי

בואו נתחיל עם הכניסה לבית. על פי תורת הפנג שואי לכניסה לבית יש חשיבות רבה מאחר והיא מהווה את פתח הכניסה לזרימת האנרגיה בבית. לכן, חשוב לדאוג לזרימה חופשית מיטבית של האנרגיה באמצעות פינוי חפצים ורהיטים מהכניסה.

עיצוב המטבח

ונעבור למטבח. בבתים רבים המטבח הוא מרכז הבית. זהו מקום המביא לשפע ולשמחה, ובמילים אחרות, זה מקום בו הכל קורה. ולכן יש חשיבות למקם את המטבח במיקום הנכון (רצוי באזור הדרום מזרחי של הבית) ולעצבו בצבעים חמים. על פי תורת הפאנג שוואי רצוי להפריד בין אזור הבישול והמים, היות ומדובר באנרגיות שונות. ועוד מספר הנחיות בסיסיות לעיצוב המטבח: הקפידו על רמות נכונות של תאורה, כיווני אוויר טובים, ניקיון, בהירות וסבר פנים נעים. בנוסף, יש לשמור על פשטות העיצוב במטבח ולא להעמיס אותו בחפצים. ועוד טיפ חשוב, את הסכינים מומלץ להחביא עמוק במגרה. על פי תורת הפאנג שוואי סכינים מהווים טריגר למריבות.

עיצוב השירותים

ובואו נעבור לאזור השירותים. על פי תורת הפאנג שוואי בשירותים האנרגיה היא מאוד נמוכה, לכן דווקא שם יש להשקיע בעיצוב החדרים, ולהשקיע באביזרים המוסיפים אנרגיה כגון תמונות ועציצים.

עיצוב הסלון

ונעבור לסלון. לרוב מדובר בחדר העמוס ביותר בבית, ולכן יש להקפיד יותר על יצירת האנרגיה הטובה, באמצעות שימוש בצבעי יסוד נכונים, להציב את תמונות בני המשפחה רק בסלון, ולא בחדר השינה או במטבח, ולבחור את פריטי העיצוב כך שהם יוצרים הרמוניה מתואמת.

עיצוב חדר השינה

ומה קורה בחדרי השינה? על פי תורת הפנג שואי חדר השינה הוא מקדש האהבה ויש לתת דגש רב על עיצוב חדר השינה ולהפוך אותו למקום חם ורומנטי באמצעות צבעים חמים. על הריהוט בחדר השינה לשדר אווירה רגועה ושלווה, המיטה צריכה להיות במרכז ורצוי לא להכניס טלוויזיה או מחשב לחדר העלולים להביא קרינה ואנרגיה לא רצויה.

ונעבור לחדרי הילדים. רצוי שהאווירה בחדרי הילדים תהיה רגועה ונעימה. ניתן לעשות זאת באמצעות צבעים רגועים ולא באמצעות הכנסת ציורי קיר מפחדים וצעקניים. על פי תורת הפנג שואי מומלץ לשים בחדר מיטה עם גב וזאת על מנת להעביר לילדים תחושה של תמיכה. המלצה נוספת, רצוי שהחדר לא יהיה עמוס או מבולגן בבגדים ובצעצועים. בדרך זו נאפשר זרימה נעימה של האנרגיה.

לסיכום, בעזרת כמה כללי עיצוב פשוטים מתורת הפאנג שואי ניתן להפוך את האווירה בבית הפרטי לחמה, אוהבת, תומכת, כיפית ושמחה.

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

₪26,900,000 יפו
₪6,865,560 תל אביב
ירושלים
₪6,250,000 תל אביב
₪5,500,000 הרצליה
₪15,000,000 חיפה
Call Now Button