הבלוג שלנו

בחירת מעקות מעוצבים לבית יוקרה

מעקה הוא אלמנט דקורטיבי בעל נוכחות שיש לו גם חשיבות בטיחותית. מבחינה עיצובית, מעקה שמתוכנן בקפידה יכול להוסיף חן לבית ולהגן מפני נפילות במדרגות, במרפסת, בגינה או בחצר. למעשה, זו הסיבה שבגללה המעקה חשוב בכל סוגי הנכסים – בין אם מדובר על פנטהאוז בתל אביב או בית צמוד קרקע בקיסריה.

השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא כיצד בוחרים את המעקה המושלם ויש 3 דגשים שיכולים לעזור לענות עליה:

1. בדיקת התקן

התקן בישראל קובע שהמעקה חייב להיות בעל שלבים אנכיים עם מרווחים מסוימים. כמו כן, הוא קובע שהמעקה צריך להיות מותקן בגובה של 95-105 ס"מ, למעט החלק המשופע לאורך מהלך המדרגות שבו הגובה צריך להיות מינימום 90 ס"מ.

2. סוג ועובי החומר

את המעקות המעוצבים בוחרים בשלבים המוקדמים של תכנון חלל הפנים. בשלב הזה קל יותר להשוות בין סוגי חומרים שמשמשים לייצור מעקות ברזל ולבדוק גם את העובי שלהם. ההמלצה היא לעמודים בקוטר של 20 מ"מ, קושרות בעובי 14 מ"מ, ניצבים בעובי 12 מ"מ ומאחז יד בעובי 34 מ"מ ומעלה. כמו כן, מאחזי היד יכולים להיות מעץ מלא או ברזל כדי לאפשר אחיזה נוחה.

3. חיבורי המעקה

את המעקה מקבעים מחוץ למדרגות ועל קיר יציב וחזק כדי לא לצמצם את רוחב המדרגות. מנגד, לא נהוג לחבר מעקות בחיבורי ברגים אלא עדיף להשתמש בעיגון ליציקות הבטון של הקיר. לבסוף, נהוג להתחיל את המעקה מאמצע המדרגה השנייה כדי לאפשר תנופה.

נציגי סותבי'ס נדל"ן בינלאומי בישראל יכולים ללוות אותך לאורך תהליך השיפוץ או לפני רכישת נכס. בחיוג למספר 03-7710977 נשמח לחבר בינך לבין שלל אנשי מקצוע ונמליץ לך על מעקה למדרגות שמתאים לבית ולטעמך האישי.

פנטהאוז בתל אביב

פנטהאוז בתל אביב

נכסים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים

יפו
₪15,000 יפו
₪24,800,000 תל אביב
תל אביב
₪9,100,000 תל אביב
₪5,490,000 תל אביב
Call Now Button